Sekrety Ziół - leksykon multimedialny

Leksykon wydany przeze mnie pod firmą Dom Wydawnictw Multimedialnych. W łatwy i przystępny sposób odkrywa tajniki domowej fitoterapii.

zawartość: Opisy kilkudziesięciu ziół i roślin leczniczych uwzględniające wygląd, miejsce występowania, surowiec leczniczy i okres zbioru, substancje zawarte w roślinie, działanie lecznicze, ewentualne zastosowanie w kuchni (przepisy kulinarne) i kosmetyce. Ponadto przepisy na napary, odwary, maceraty ... Opisy kilkudziesięciu mieszanek ziołowych stosowanych przy różnych dolegliwościach. Sposoby przygotowania kilkudziesięciu win i nalewek ziołowych. Opisy kąpieli ziołowych tak leczniczych jak relaksacyjnych.

rok wydania: 2001, ISBN: 83-915745-0-4

Recenzja Leksykonu SEKRETY ZIÓŁ w miesięczniku CHIP 2/2003

"Jakże często programy multimedialne występują w roli książek. Tyle że nieco ulepszonych - z dźwiękami i filmami w środku. Jak jest w przypadku leksykonu Sekrety Ziół?

Ten multimedialny leksykon bez wątpienia przyda się wszystkim wielbicielom natury i osobom, które dbają o zdrowie. Hasła zgromadzono w kilku kategoriach: zioła, mieszanki, nalewki, wina i kąpiele. W każdej z nich znajdziemy kilkadziesiąt opisów. Treść każdego opisu podzielono na cztery podkategorie tematyczne: opis, ziołolecznictwo, kuchnia i kosmetyka. Z terminami związane są również elementy multimedialne. Klikając przycisk Grafika zobaczymy rysunek rośliny, Zdjęcie - pokaże się fotografia, a Muzyka pozwala usłyszeć tło dźwiękowe. Bazę haseł możemy przeszukiwać zarówno pod kątem konkretnej rośliny i jej występowania w treści przepisów, jak i ze względu na wpływ ziół na organizm człowieka. Jeśli na przykład zaznaczymy filtr "wzmacniające odporność organizmu", wyświetli się m.in. przepis na wino z cebuli. W opisie każdego hasła znajdują się słowa będące jednocześnie innymi tematami. Zostały one zapisane jako hiperłącza, co ułatwia poruszanie się po programie. Z Sekretów Ziół można się naprawdę wiele dowiedzieć. Mnie najbardziej spodobały się propozycje aromatycznych kąpieli - na pewno je wypróbuję. Myślę też, że ten program to dobry pomysł na prezent dla zainteresowanej medycyną naturalną mamy lub babci."